Klaipėdoje modernizuota medicininių tyrimų laboratorija „Antėja“

Klaipėdoje modernizuota medicininių tyrimų laboratorija „Antėja“

Kovo mėnesį Kaune laboratorinių tyrimų robotą pastačiusi viena moderniausių Baltijos šalyse medicininių tyrimų laboratorija „Antėja“ Klaipėdoje įdiegė nuotolinę informacinę sistemą. Nuo šiol svarbių kraujo tyrimų atsakymai Klaipėdos regiono gydymo įstaigas ir pacientus pasieks dar greičiau. Atlikus norimą laboratorinį tyrimą automatizuotame analizatoriuje, netrukus gydytojas tyrimo rezultatus jau matys savo kompiuterio ekrane. Tikimasi, naujovė padidins diagnostikos ir gydymo kokybę, sutaupys laiko ir gydytojams, ir pacientams.

Pasak medicininių tyrimų laboratorijos „Antėja“ generalinio direktoriaus Vido Gedučio, strateginis laboratorijos tikslas visiškai automatizuoti kraujo tyrimų atlikimą ir atsakymų perdavimą iškeltas tam, kad būtų padidinta paslaugų kokybė ir operatyvumas. „Šiuolaikinis medicinos pasaulis kelia itin aukštus reikalavimus tyrimų tikslumui ir operatyvumui. Inovacijos ir informacinių technologijų galimybės tai leidžia padaryti, juk Lietuva pagal informacinių technologijų ir interneto skvarbą pirmauja pasaulyje. Mūsų laboratorija siekia pasinaudoti visomis galimybėmis, kad Lietuvoje laboratorinių tyrimų paslaugos atitiktų pasaulinius standartus“, – teigia V. Gedutis.

Medicininių tyrimų laboratorijos vedėja, gydytoja Birutė Tarutienė aiškina, kad Klaipėdoje pavyko sėkmingai patobulinti ir įdiegti naujus informacinės sistemos modulius, kurie sutrumpins laboratorinių tyrimų atlikimo laiką. „Iš automatizuoto analizatoriaus tyrimų atsakymai perduodami į serverį, o jo pagalba yra galimybė gydymo įstaigų medikams prisijungus prie sistemos matyti tyrimų rezultatus nedelsiant nė minutės. Tai svarbu ūmių susirgimų atvejais, kai kiekviena minutė gydytojui yra svarbi. Informacinė sistema smarkiai sumažino žmogiškąjį faktorių, kuris laboratorijoje yra pagrindinis klaidų šaltinis, ir leis užtikrinti efektyvų kokybės valdymą. Tyrimų tikslumas ir aukšta kokybė visuomet buvo, yra ir bus mūsų prioritetas“, – sako gydytoja B. Tarutienė.

Medicininių tyrimų laboratorija „Antėja“ yra stabiliai ir nuosekliai auganti įmonė, besiremianti tik etiškais ir socialiai atsakingais vadybos standartais. Medicininių tyrimų laboratorija aptarnauja daugiau kaip 300 viešųjų ir privačių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vidurio Lietuvos ir pajūrio regione. Laboratorijos gydytojos Birutės Tarutienės teigimu, laboratorija atlieka bendraklinikinius, biocheminius, imunologinius, alerginių susirgimų, infekcinių, erkių pernešamų ligų, onkologinių susirgimų, PGR būdu atliekamus ir kitus kraujo tyrimus. Iš viso laboratorijoje atliekama daugiau kaip 400 skirtingų laboratorinių tyrimų.