fbpx

Kybartuose – sveikos visuomenės diena

Kybartų pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) vasario 28 d. (ketvirtadienį) vyks „ Sveikos visuomenės diena “, kurios metu visiems norintiems bus nemokamai atliekami bendrojo cholesterolio ir gliukozės kraujo tyrimai, nustatomas kūno masės indeksas (KMI), riebalų ir raumenų, vidaus organų riebalų kiekis, apskaičiuojamas rekomenduojamas kalorijų kiekis, teikiami medikų patarimai.

Pasak Kybartų PSPC vyr. gydytojos Janinos Elenos Povilaikienės, sveikatingumo renginiu siekiama paskatinti kybartiečius labiau rūpintis savo sveikata. „Mūsų centre yra vykdomos visos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) finansuojamos profilaktinės ir ankstyvosios ligų diagnostikos programos. Pagal jas yra galimybė nemokamai pasitikrinti sveikatą ir atlikti įvairių tyrimų, tačiau pastebėjome, kad vangiai pavyksta prisikviesti žmones. Matyt stinga supratimo, kad reguliariai tikrinantis sveikatą ir prisižiūrint galima išvengti infarkto, insulto, vėžio ir kitų sunkių susirgimų“, – sako gydytoja J. E. Povilaikienė.

Gydytojos teigimu, labiausiai kybartiečius kamuoja širdies ir kraujagyslių ligos, todėl ypatingas dėmesys skiriamas šių ligų prevencijai. Vasario 28 d. nuo 10 iki 16 val. Kybartų PSPC bus matuojamas ne tik infarktą ir insultą sukeliantis cholesterolis, bet ir vertinami kiti riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis didinantys veiksniai.

Pasak Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentės, gydytojos Dangiros Babenskienės, jau nuo dvidešimt penkerių metų amžiaus yra rekomenduojama sekti cholesterolio ir gliukozės (cukraus) kiekį kraujyje, pasimatuoti kraujospūdį ir širdies ritmą, žinoti kūno masės indeksą, profilaktiškai atlikti kitus svarbius kraujo tyrimus.

„Manau, kad sveikas gyvenimo būdas ir savo sveikatos būklės sekimas yra raktas į ilgą gyvenimą ir gerą savijautą. Dažnai žmonės bijo pasitikrinti sveikatą, atlikti tyrimus, mano jausis gerai visuomet. Kaip rodo statistika, bėdos užklumpa visai netikėtai ir dar jauname amžiuje, o ypač pavojingos širdies ir kraujagyslių bei onkologinės ligos. Todėl visus kybartiečius raginu pasinaudoti galimybe pasitikrinti“, – kviečia gydytoja D. Babenskienė.

„Sveikos visuomenės diena“ vyks Kybartų PSPC (Tarybų g. 4) vasario 28 d. (ketvirtadienį) nuo 10 iki 16 val. Bus nemokamai atliekami bendrojo cholesterolio ir gliukozės kraujo tyrimai, nustatomas kūno masės indeksas (KMI), riebalų ir raumenų, vidaus organų riebalų kiekis, apskaičiuojamas rekomenduojamas kalorijų kiekis. Naujai prisirašiusiems bus taikoma 50 proc. nuolaida vienai echoskopijai.

Renginį organizuoja Kybartų PSPC ir Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija. Renginio partneris – medicininių tyrimų laboratorija „Antėja“.