Skiepai nuo erkinio encefalito

Skiepai nuo erkinio encefalito

Kasmet registruojama daugiau kaip 400 naujų susirgimų erkiniu encefalitu, kas dažnai komplikuojasi į sunkų paralyžių, kitas komplikacijas arba net pasibaigia mirtimi. Lietuvoje pasiskiepijusių dalis nesiekia net penktadalio.

Erkių aktyvumo pikas yra kovas–spalis, tačiau pasitaiko atvejų, kai erkės į namus parsinešamos net šaltuoju sezonu. Įsisiurbimo rizika padidėja kontaktuojant su į lauką išleidžiamais gyvūnais, stovyklaujant gamtoje, leidžiant laiką parkuose ar tiesiog vaikštant po žolę. Jaunos erkutės (nimfos) dėl savo smulkumo dažnai yra nepastebimos, lengvai įsisiurbia ir gavę pakankamai kraujo, pasišalina, todėl liga ilgą laiką gali „tyliai“ vystytis.

Efektyvaus gydymo nuo erkinio encefalito nėra – kovojama su erkinio encefalito sukeltais simptomais, o ne pačiu sukėlėju. Asmuo, užkrėtęs erkiniu encefalitu, praėjus dviems ar trims savaitėms po erkės įkandimo, pradeda jausti į gripą panašius simptomus: galvos skausmą,nedidelį karščiavimą ir maudžiančius kūno skausmus. Dėl šių priežasčių labai svarbu susirūpinti savo sveikata esant visiškai sveikam ir atlikti vakciną nuo erkinio encefalito!

Skiepai nuo erkinio encefalito – efektyviausia / vienintelė patikima priemonė erkinio encefalito išvengimui, ypač asmenims, gyvenantiems didelės rizikos vietovėse.

Norintiems turėti įgyti pilną imunitetą, reikalingi trys erkinio encefalito skiepai, t.y. turi būti atlikti trys skiepai nuo erkių — praėjus mėnesiu po pirmojo skiepo reikalingas antrasis skiepas. Po metų reikalingas trečiasis skiepas. Norint turėti nuolatinį imunitetą, reikalingos palaikomoji dozė po 3 m. bei kitos revakcinacijos kas 3-5 m.*

*Kas 5 m. žmonėms iki 60 m., kas 3 m. vyresniems nei 60 m.

KodasSkiepasKaina EUR
ERKINIO ENCEFALITO
21021Erkinio encefalito viruso vakcina (Ticovac 2,4 mcg, 0,5 ml)33.99€
21022Erkinio encefalito viruso vakcina VAIKAMS (Ticovac 1,2 mcg, 0,25 ml)31.99€
21028//21029Erkinio encefalito viruso vakcina ŠEIMAI (perkant mažiausiai trims asmenims, kai vienas iš jų yra vaikas)29.99€
21024Erkinio encefalito viruso vakcina (Encepur ADULT 1,5 mcg, 0,5 ml)33.99€
21025Erkinio encefalito viruso vakcina (Encepur 0,75 mcg, 0,25 ml)31.99€