„Sveikatos patarimai“

„Sveikatos patarimai“ – šviečiamojo-informacinio pobūdžio laidos, kurių metu kalbiname gydytojus sveikatos priežiūros, diagnostikos, simptomatikos, įvairių ligų ir rekomenduojamų tyrimų temomis. Išsamūs pokalbiai ir šių dienų aktualijos, naudinga informacija ir patarimai padės kiekvienam iš Jūsų anksčiau pastebėti „tykančias“ ligas!  


Kodėl mūsų sveikatai yra toks svarbus vitaminas D ir kodėl jo labiausiai trūksta žiemą, pasakoja Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos valdybos primininkė, gydytoja Eglė Marciuškienė.


Būsimų mamyčių ir tėvelių dėmesiui! Dalinamės dar viena „Sveikatos patarimų“ laida – šį kartą kalbiname genetikę Jūratę Kasnauskienę apie vaisiaus genetines ligas, neinvazinius prenatalinius tyrimus.


Norite jaustis sveiki, energingi, žvalūs? Galvojate apie maisto papildus? Jų ne visada reikia. Būtinai pažiūrėkite pokalbį su gydytojomis apie svarbiausius mūsų organizmui vitaminus. Svečiuose – šeimos gydytoja Lolita Samuolienė ir laboratorinės medicinos gydytoja Birutė Tarutienė.


Medikų teigimu, onkologinius susirgimus galima įveikti tik kuo anksčiau diagnozavus ligą, todėl vėžio tyrimai yra labai svarbūs. Apie onkogenetinius laboratorinius tyrimus pokalbis su gydytoja genetike Jūrate Kasnauskiene.


Ką daryti, kad dažnai nesirgtume ir būtume sveikesni? Apie prevencines programas ir profilaktinius tyrimus pasakoja Marijampolės savivaldybės gydytoja Odeta Aleksienė ir Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė Dangira Babenskienė.


Lietuvoje nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta kas antras žmogus. Panašios tendencijos vyrauja visame pasaulyje, o kraujagysles kemšantis cholesterolis – tampa iššūkiu viso pasaulio medikams. Apie širdies ir kraujagyslių ligas, kaip nuo jų apsisaugoti, kokius tyrimus reikia atlikti pasakoja šeimos gydytoja Jūratė Karpovienė.


Lytiškai plintančios ligos dažniausiai nesukelia jokių simptomų, o padariniai dažnai būna skaudūs – nusilpęs imunitetas, nevaisingumas ir kt. Apie lytiškai plintančias infekcijas ir jų diagnostiką pokalbis su gydytoja ginekologe Lina Varaneckiene.


Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė, gydytoja Dangira Babenskienė tikina, kad įvairius virškinimo sutrikimus sukelia ne tik per riebus keptas maistas, bet ir alkoholis. Pasak gydytojos, ūmų pankreatitą gali sukelti ir kitos ligos, tokios kaip akmenligė ar autoimuniniai susirgimai, tačiau dažniausia ūmaus kasos uždegimo priežastis vyrams – pernelyg didelis suvartoto alkoholio kiekis.

Kaip rodo statistika, lietuviai yra bene daugiausiai alkoholio suvartojanti tauta Europoje, todėl ir kepenų bei kasos pažeidimų atvejų sparčiai daugėja. Atlikus kepenų ir kasos funkcijos kraujo tyrimus kas antram besikreipiančiam dėl virškinimo problemų nustatomi kepenų ir kasos funkcijos sutrikimai. Apie virškinimo sutrikimų pavojų ir diagnostiką plačiau kalbamės su laboratorinės medicinos gydytoja D. Babenskiene.