Paminėta Pasaulinė širdies diena

Paminėta Pasaulinė širdies diena

1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė paskutinį rugsėjo sekmadienį Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną rengiami sveikatingumo renginiai.

Bendradarbiaujant Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui su UAB Antėja 2014 m. Spalio 09 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje buvo organizuotas renginys Pasaulinei širdies dienai paminėti. Renginio metu „Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė, UAB „Antėja“ direktorė Dangira Babenskienė supažindino kaimų bendruomenių gyventojus su rizikos faktoriais sukeliančiais širdies ligas.

Pagrindinis profilaktinis kraujo tyrimas, padedantis kontroliuoti kraujotakos sistemos būklę, yra lipidograma. Ji tiksliai atskleidžia „blogąjį“ (mažo tankio), „gerąjį“ (didelio tankio), bendrąjį cholesterolį ir trigliceridus. „Blogasis“ cholesterolis laikomas vienu iš dešimties svarbiausių žmonių mirties kaltininkų. Dėl streso ir kitų priežasčių jo koncentracija kraujyje gali padidėti. „Blogojo“ cholesterolio ir trigliceridų perteklius nusėda ant kraujagyslių sienelių. Palaipsniui jų spindis mažėja, susidaro trombai ir sulaukiame infarkto ar insulto. Anksti pastebėjus cholesterolio sutrikimus, dar galima išvengti gydymo cheminiais vaistais.

Renginio metu kaimų bendruomenių gyventojams nemokamai buvo atliekamas keturių tyrimų kompleksas, kurį sudaro cholesterolio, cholesterolio – DTL, cholesterolio – MTL ir trigliceridų koncentracijos nustatymas kraujo serume taip pat gyventojai nemokamai galėjo konsultuotis su gydytoja rūpimais klausimais.

Sveikata brangiausias turtas… Mūsų visų tikslas išlikti darbingiems ir linksmiems. Šypsomės tuomet, kai mums nieko neskauda, o širdis džiaugiasi.