fbpx

Pasaulinė Sveikatos diena Kaune

Pasaulinė Sveikatos diena Kaune

Labai svarbu reguliariai tikrintis sveikatą

Pasaulinės sveikatos dienos proga balandžio 8-9-10 dienomis Kaune, Vilijampolės turguje bus atliekami profilaktiniai sveikatos tyrimai, todėl visus norinčius pasitikrinti kviečiame atvykti į turgų ir ateiti prie kilnojamosios „Antėjos“ laboratorijos nuo 10 iki 13 val. Vilijampolės turgus, esantis Kaune, Varnių gatvėje 48 B, ir socialiai atsakinga įmonė, kraujo tyrimų laboratorija „Antėja“ kviečia visus Kauno miesto ir aplinkinių rajonų gyventojus atlikti profilaktinius kraujo tyrimus. Bendras kraujo tyrimas bus atliekamas nemokamai (tyrimų kiekis ribotas), o kiti tyrimai už specialią kainą. Tai – reta galimybė pasitikrinti sveikatą kur kas pigiau ar nemokamai, nei gali pasiūlyti kitos kraujo tyrimų laboratorijos.

„Laiku atliktas tyrimas gali išgelbėti gyvybę, – sako medicininių tyrimų laboratorijos „Antėja“ direktorė medicinai Dangira BABENSKIENĖ, – tai labai svarbus ligų diagnostikos metodas. Mūsų organizme nuolat vyksta fiziologinės reakcijos, kiekvienas organas išskiria į kraują tam tikras medžiagas. Jei organizmas veikia gerai, į kraują išskiriamų medžiagų kiekis atitinka normas. Tačiau sutrikus kuriai nors funkcijai, kraujyje atsiranda pokyčių. Kraujas – tarytum veidrodis, atspindintis viską, kas vyksta mūsų organizme. Beje, norint sužinoti, ar negresia sunkios ligos, nemokamo tyrimo, atliekamo poliklinikose, neužtenka. Tam reikalingas išsamus visų organų (elektrolitų, skydliaukės, kepenų, inkstų, širdies kraujagyslių, onkologinių ligų) tyrimas. Poliklinikose atliekamas bendrasis kraujo tyrimas parodo tik mažą dalį tų parametrų. Iš jo galime įtarti mažakraujystės, uždegiminių procesų eigą, tačiau nieko nesužinosime nei apie inkstų, kepenų, skydliaukės veiklą, nei apie cukraus kiekį kraujyje, nei apie cholesterolio – gerojo ar blogojo – koncentraciją.“

Kraujas tyrimams „Antėjos“ laboratorijoje bus imamas iš venos. Procedūrą atliks profesionalūs medikai švarioje aplinkoje ir steriliais vienkartiniais instrumentais. „Antėja“ kraujo tyrimams atlikti atsiveš laboratorijos aparatūrą ir specialius analizatorius.

Savo ruožtu Vilijampolės turgaus administracija apmokės turgaus nuomininkams profilaktinius kraujo tyrimus, taip skatindama reguliarias prekybininkų sveikatos patikras. „Džiaugiamės šia bendra visuomenės sveikatos iniciatyva, prisidedame prie jos ir skatiname savo prekybininkus ir turgaus lankytojus rūpintis savo sveikata,“ – sakė Vilijampolės turgaus vadovė Ieva SLITERIS. Ji taip pat pažadėjo, kad esant dideliam šios akcijos pasisekimui, panašios akcijos bus vykdomos dažniau.

Medicininių tyrimų laboratorijų tinklas „Antėja“ Lietuvoje dirba jau aštuntus metus. 2014 m. „Antėja“ buvo akredituota pagal tarptautinį kokybės standartą ISO 15189:2007 „Medicinos laboratorijos. Ypatingieji kokybės ir kompetencijos reikalavimai“. Vilijampolės turgus po stogu veikia nuo 2007 m. Jį drąsiai galima vadinti pirmąja moderniausia Lietuvos turgaviete, kuri išsiskiria tiek interjeru, tiek eksterjeru.

Pasaulinė sveikatos diena švenčiama kasmet balandžio 7 dieną. Šią dieną inicijuoja Pasaulio sveikatos organizacija nuo 1950 metų.