88 specifiniai maisto IgG4

295.00 

88 specifiniai maisto IgG4/IgG netoleravimai rodo uždelstą reakciją – simptomai išryškėja praėjus 24–120 valandų po valgymo. 88 specifiniai maisto IgG4 tyrimo rezultatai yra kiekybiniai, todėl yra įmanomas paciento tęstinis stebėjimas.

Produkto kodas: 3730 Kategorija: Tyrimo ID: 6268

Aprašymas

Maisto netoleravimas (nesuderinamumo reakcijos į maistą) žmogaus organizme sukelia įvairius simptomus, ir šis sutrikimas pasireiškia imuninės sistemos atsaku, suformuojant specifinius IgE, IgG arba IgG4 antikūnus.

Remiantis statistiniais duomenimis, net 60 proc. populiacijos kenčia nuo mažiausiai vieno maisto produkto netoleravimo, kuris gali sukelti klinikinius simptomus ar juos sustiprinti. Simptomai būna įvairūs: nuo odos sudirginimų, virškinimo sistemos sutrikimų iki migrenos.

Atlikti tyrimai parodė, kad asmenims, kuriems pasireiškė uždegiminės reakcijos dėl maisto, buvo nustatomi IgG, bet ne IgE antikūnai. Žymiai padidėję IgG ir IgG4 kiekiai taip pat aptinkami pacientams, kuriems pasireiškia maisto netoleravimas. Dvi su imunine sistema susijusios reakcijos skiriasi tuo, kad su IgE siejamos alergijos maistui pasireiškia per 1 valandą nuo valgymo, tuo tarpu IgG/IgG4 netoleravimai rodo uždelstą reakciją – simptomai išryškėja praėjus 24–120 valandų po valgymo.

Odos mėginiai silpnai koreliuoja su alergijomis maisto produktams ir yra reikšmingi tik su IgE susijusiomis reakcijomis. Kaip papildomos diagnostinės priemonės yra siūlomos provokacinės ir eliminacinės (pašalinimo) dietos. Šie metodai stipriai priklauso nuo paciento motyvacijos laikytis dietos. Dėl pastarųjų suvaržymų, šiandien, vis dažniau taikomi serologiniai antikūnų nustatymo metodai, skirti reakcijoms į įvairias maisto produktų grupes.

88 specifiniai maisto IgG4 tyrimo rezultatai yra kiekybiniai (pateikiami U/mL). Tai lemia tikslų ir atsikartojantį kiekybinį įvertinimą. Todėl yra įmanomas atitinkamo paciento tęstinis stebėjimas.

88 specifiniai maisto IgG4