ABO/RhD Kraujo grupė ir rezus faktorius

6.50 

Kraujo grupė ir rezus faktorius – tyrimas atliekamas, kai ruošiamasi perpilti kraują arba įtariama rezus izoimunizacija –motinos organizmas į vaiko rezus teigiamą faktorių reaguoja kaip į svetimkūnį ir pradeda gaminti antikūnus, kurie patekę į vaisiaus kraują, pradeda ardyti vaisiaus eritrocitus.

Produkto kodas: 1701 Kategorija: Tyrimo ID: 4497

Aprašymas

(ABO/RhD) Kraujo grupė ir rezus faktorius – tyrimas atliekamas, kai ruošiamasi perpilti kraują. Žmogui perpylus netinkamos kraujo grupės kraują, gali kilti alerginė transfuzijos reakcija dėl kurios padidėja inkstų nepakankamumo ar net mirties rizika. Dėl šių priežasčių, prieš kraujo perpylimą, turi būti nustatyta tiek priėmėjo, tiek gavėjo kraujo grupė ir užtikrintas jų kraujo grupių atitikimas.

Kraujo grupės ir rezus faktoriaus tyrimą rekomenduojama atlikti abiems partneriams, ketinantiems susilaukt vaikelio dėl kraujo grupių ir rezus faktoriaus (Rh) suderinamumo (pvz., jei mama Rh-, o tėvas Rh+, yra galimybė vaikui paveldėti Rh- ir būtina speciali nėštumo priežiūra). Dėl rezusų „nesuderinamumų“ prasideda rezus izoimunizacija – motinos organizmas į vaiko rezus teigiamą faktorių reaguoja kaip į svetimkūnį ir pradeda gaminti antikūnus, kurie patekę į vaisiaus kraują, pradeda ardyti vaisiaus eritrocitus.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.