fbpx

AFP Alfa fetoproteinas

11.00 

Alfa fetoproteino rodiklio padidėjimas atsiranda sergant pirminiu kepenų vėžiu, esant metastazėms kepenyse ar sergant nepiktybinėmis kepenų ligomis (pvz. hepatitu, ciroze). Taip pat alfa fetoproteinas yra vienas iš svarbiausių laboratorinių rodiklių, padedančių nustatyti sėklidžių vėžį, ir ypač jį stebėti viso gydymo metu. 

Sblizingas
Produkto kodas: 2304 Kategorija: Tyrimo ID: 4539

Aprašymas

Alfa fetoproteinas (AFP) – baltymas, kuris gaminamas embrione, trynio maišo ląstelėse, virškinamajame trakte ir kepenyse. Alfa fetoproteino rodiklio padidėjimas atsiranda sergant pirminiu kepenų vėžiu, esant metastazėms kepenyse ar sergant nepiktybinėmis kepenų ligomis (pvz. hepatitu, ciroze). Taip pat alfa fetoproteinas yra vienas iš svarbiausių laboratorinių rodiklių, padedančių nustatyti sėklidžių vėžį, ir ypač jį stebėti viso gydymo metu.

Tiriant alfa fetoproteiną (AFP) kartu su žmogaus chorioniniu gonadotropinu (hCG), galima nustatyti sėklidžių vėžiu, vertinti ir stebėti atsaką į gydymą.

Padidėjusi alfa fetoproteino (AFP) koncentracija nustatoma ne tik neseminominiu sėklidės vėžiu sergančių pacientų mėginiuose bei nėštumo metu, bet ir sergant kitomis piktybinėmis ligomis: hepatoceliuline karcinoma, kiaušidžių vėžiu, virškinamojo trakto vėžiu bei plaučių vėžiu. AFP serume dažnai būna ir nepiktybinių ligų metu: ūmaus virusinio hepatito, lėtinio aktyvaus hepatito ir cirozės.

Kitos padidėjusią alfa fetoproteino (AFP) koncentraciją galinčios nulemti priežastys:

– Savaiminis persileidimas;
– Vaisiaus mirtis;
– Oligohidramnionas;
– Toksemija;
– Gastroschizė (įgimtas pilvo sienos defektas);
– Mekelio-Gruberio (Meckel-Gruber) sindromas;
– Teratoma;
– Turner’io sindromas;
– Motinos kepenų ar onkologinės ligos.

Kepenų vėžio naviko vaizdą galite matyti paspaudus ant šios 3D iliustracijos (Nr. 1):

Sėklidžių vėžio naviko susidarymo vietą galite matyti paspaudus ant šios 3D iliustracijos (Nr. 2):

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.