Celiakijos IgA (atTG IgA + DGP IgA + bendras IgA)

28.00 

Audinių transgliutaminazės (aTG) IgA klasės antikūnai nustatomi įtariant celiakiją. Tai jautriausias ir specifiškiausias tyrimas celiakijai diagnozuoti bei stebėti jos eigą. Celiakija yra tiesiogiai susijusi su autoimuninėmis ligomis, todėl dėl celiakijos turėtų pasitikrinti sergantys pirmojo tipo cukriniu diabetu, autoimuniniu tiroiditu, reumatoidiniu artitu bei kitomis ligomis – geležies stokos anemija, osteopenija, osteoporoze, nevaisingumu.

Produkto kodas: 1840 Kategorija: Tyrimo ID: 4894

Aprašymas

Audinių transgliutaminazės (aTG) IgA klasės antikūnai nustatomi įtariant celiakiją. Tai jautriausias ir specifiškiausias tyrimas celiakijai diagnozuoti bei stebėti jos eigą. Celiakija – yra lėtinė, autoimuninė virškinamojo trakto liga, kuriai būdingas įvairių kviečių baltymų (dažniausiai gliuteno) netoleravimas. Organizme susidarę antikūniai atakuoja plonosios žarnos gleivinę, kuri yra atsakinga už maisto meždiagų, vitaminų įsisavinimą. Dėl šių procesų kyla uždegiminės reakcijos, maisto medžiagos nepatenka į kraują ir nėra išnešiojamus po organizmą, pažeidžiami įvairūs organai ir audiniai – žarnynas, oda, kepenys, jungiamasis audinys, sąnariai, gimda, širdis, smegenys ir skydliaukė ir kt.

Celiakija yra tiesiogiai susijusi su autoimuninėmis ligomis, todėl dėl celiakijos turėtų pasitikrinti sergantys pirmojo tipo cukriniu diabetu, autoimuniniu tiroiditu, reumatoidiniu artitu bei kitomis ligomis – geležies stokos anemija, osteopenija, osteoporoze, nevaisingumu.