Cl Chloridų koncentracija - "Antėja laboratorija"
Cl Chloridų koncentracija

Cl Chloridų koncentracija

7.00€
Cl Chloridų koncentracija

Chloridų koncentraciją tikslinga tirti, norint išsiaiškinti užsitęsusio pykinimo, viduriavimo, silpnumo, apsunkinto kvėpavimo priežastis. Chloridų kiekio sumažėjimas gali būti susijęs su kortizolio ar aldosterono gamybos pokyčiais. Hiperchloremija nurodo vandens trūkumą organizme, taip pat rodo padidėjusį natrio kiekį kraujyje (pvz., Kušingo sindromas, inkstų ligos). Hipochloremijos priežastimi gali būti širdies nepakankamumas, užsitęsęs vėmimas, Adisono liga, plaučių ligos, didelis rūgščių netekimas.

Chloridų koncentracija (Cl) – tyrimas, kuris atliekamas dėl pačių įvairiausių priežasčių, kartu su kitais tyrimais. Tikslinga atlikti tyrimą, norint išsiaiškinti užsitęsusio pykinimo, viduriavimo, silpnumo, apsunkinto kvėpavimo priežastis. Chloridų kiekio sumažėjimas gali būti susijęs su kortizolio ar aldosterono gamybos pokyčiais. Aukšti chlorido rodikliai įspėja apie mažo kiekio druskos dietos reikalingumą.

Chloridų koncentracijos tyrimai paprastai užsakomi rinkinyje su kitais tyrimais. Tyrimus reikėtų atlikti, jeigu jaučiate šiuos simptomus:

  • Užsitęsęs pykinimas ir/ar viduriavimas;
  • Silpnumas, nuovargis;
  • Apsunkęs kvėpavimas.

Chlorido tyrimai atliekami, kai vartojami vaistai sukeliantys elektrolitų disbalansą, taip pat vertinant tam tikrų ligų (aukšto kraujo spaudimo, širdies nepakankamumo, inkstų ar kepenų ligų ir kt.) gydymo saugumą. Organizmas turėtų būti lengvai šarminis, išskyrus tokius organus kaip skrandis.

Aukšta chloridų koncentracija arba hiperchloremija nurodo vandens trūkumą organizme. Rodiklis gali padidėti ir dėl padidėjusio natrio kiekio kraujyje (pvz., Kušingo sindromas, inkstų ligos). Choridų koncentracija taip pat  šiek tiek padidėja dėl intensyvios organizmo ventiliacijos, badavimo, perdėto druskos  vartojimo.

Hipochloremija arba sumažėjusi chloridų koncentracija kyla dėl natrio koncentracijos sumažėjimo. Hipochloremijos priežastimi gali būti širdies nepakankamumas, užsitęsęs vėmimas, Adisono liga, plaučių ligos, didelis rūgščių netekimas.

Vaistai, veikiantys elektrolitų ir sunkiųjų metalų apykaitą, daro įtaką ir chloridų koncentracijai. Taip pat didelis kiekis kepimo sodos vartojimo (dažnu atveju dėl skrandžio ligų) gali sumažinti chloridų koncentraciją kraujyje.