fbpx

Nėštumo kraujo tyrimas

13.00 

Chorioninis gonadotropinas – tyrimas atliekamas ankstyvam nėštumui nustatyti, nėštumo laiko ir eigos stebėsenai. Tyrimas taip pat gali padėti nustatyti ektopinį nėštumą. Rodiklio atsiradimas vyrų bei moterų organizme (ne nėštumo metu) yra susijęs su piktybiniais augliais.

Sblizingas
Produkto kodas: 2202 Kategorijos: , Tyrimo ID: 4564

Aprašymas

Chorioninis gonadotropinas (HCG) – pagrindinis normalaus nėštumo laboratorinis testas, siekiantis net 98 proc. tikslumą. Nėštumo kraujo tyrimas atliekamas ankstyvam nėštumui nustatyti, nėštumo laiko ir eigos stebėsenai. HCG hormonas ne nėščioms moterims nėra aptinkamas visai. Nėščioms moterims, ankstyvo nėštumo metu, HCG kiekis padvigubėja kas 2-3 dienas, jeigu nėštumas yra sklandus.

Šis tyrimas taip pat gali padėti nustatyti ektopinį nėštumą – kai apvaisinta kiaušialąstė prisitvirtina ne gimdoje. Tai gali būti kiaušintakis, gimdos kaklelis ar kitas audinys. Tokiu atveju nėštumas negali tinkamai vystytis.  HCG tyrimas gali būti atliekamas po 3-5-ių dienų po galimo pastojimo ar menstruacijų pradingimo. Patvirtinus nėštumą, atliekama dar keletas tyrimo pakartojimų, kad stebėti ektopinio nėštumo galimybę ar eigą. Tyrimas naudojamas stebėti nėštumo eigą, esant persileidimo grėsmei. Ektopinio nėštumo ar kito nesėkmingo nėštumo metu HCG kiekis dvigubėja žymiai lėčiau arba gali netgi nukristi. Neišnešiojimo atveju chorioninio gonadotropino kiekis pradeda staigiai kristi. Jeigu rodikliai nenukrenta iki nebefiksuojamojo lygio, tai rodo, kad yra likęs tam tikras audinys, gaminantis HCG, kurį reikėtų pašalinti.

Šis tyrimas taip pat naudingas retam, su nėštumu susijusiam, vaisiaus ląstelių vėžiui aptikti. Vėžinis darinys susidaro toje vietoje, kur nėštumo metu susidaro placenta. Rodiklio atsiradimas vyrų bei moterų organizme (ne nėštumo metu) yra susijęs su piktybiniais augliais plaučių, kepenų, kiaušidžių, kasos ir sėklidžių srityje.

 

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.