LAI Laisvų androgenų indeksas

26.00 

Laisvų androgenų indeksas – rodiklis, kuris yra apskaičiuojamas atlikus testosterono (TESTO) ir lytinius hormonus sujungiančio globulino (SHBG) kiekio tyrimus. Laisvų androgenų indeksas skaičiuojamas, kai testosterono ar lytinius hormonus sujungiančio globulino kiekiai yra ribiniai, bet klinikiniai simptomai leidžia įtarti androgenų kiekio pakitimus.

Produkto kodas: 2201 Kategorija: Tyrimo ID: 4456

Aprašymas

Laisvų androgenų indeksas (LAI) – rodiklis, kuris yra apskaičiuojamas atlikus testosterono (TESTO) ir lytinius hormonus sujungiančio globulino (SHBG) kiekio tyrimus. Tyrimo metu lyginama jų procentinė išraiška. Androgenai gaminami vyrų ir moterų organizmuose ir yra svarbūs lytinių organų vystymuisi.

Laisvų androgenų indeksas skaičiuojamas, jei pasireiškia androgenų kiekio pakitimų nulemti simptomai. Androgenai padeda lytinių organų vystymuisi.

Moters organizme androgenai dalyvauja moteriškojo hormono, estrogeno, gamyboje. Kai gaminasi per daug androgenų, gali didėti moters kūno ir veido plaukuotumas. Kai yra per mažas androgenų kiekis, moteris vargina nuolatinis nuovargis, kaulų tankio mažėjimas ar seksualinio potraukio sumažėjimas. Indekso skaičiavimą svarbu atlikti ir esant mėnesinių sutrikimams ar nevaisingumui. Padidėjęs moters plaukuotumas gali būti susijęs su kiaušidžių naviku ar policistinių kiaušidžių sindromu (PKS). Šio sindromo metu kiaušidės gamina per daug testosterono.

Jei paauglystėje berniukui pastebimi brendimo sutrikimai, gali būti, kad organizmas gamina per mažai testosterono. Suaugusiems vyrams, derėtų patikrinti testosterono kiekį ir apskaičiuoti laisvų androgenų indeksą, jei nuolat jaučia bendrą silpnumą, mažėja raumenų jėga ir masė, didėja krūtys ar prarandamas lytinis potraukis.

Laisvų androgenų indekso skaičiavimas atliekamas ir tada, kai testosterono ar lytinius hormonus sujungiančio globulino kiekiai yra ribiniai, bet klinikiniai simptomai leidžia įtarti androgenų kiekio pakitimus. Šio indekso pokyčiai yra jautresni nei testosterono ar lytinius hormonus sujungiančio globulinokiekių atskiri matavimai. Gydymo metu, taip pat svarbu skaičiuoti laisvų androgenų indeksą, nes taip galima įvertinti gydymo efektyvumą.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę pirkėjai, kurie yra įsigiję šį produktą.