Tuberkuliozės tyrimas

50.00 

QuantiFERON-TB Gold kraujo tyrimas padeda diagnozuoti aktyviąją ir latentinę (slaptąją) tuberkuliozę vaikams ir suaugusiems. Imunologinis tyrimas parodo organizmo ląstelių imuninį atsaką į tuberkuliozės sukėlėjus. Laboratorinio tyrimo metu nustatomas, organizme esančio ir su virusų dauginimusi kovojančio baltymo, gama interferono, kiekis.

Produkto kodas: 2910 Kategorija: Tyrimo ID: 4873

Aprašymas

QuantiFERON-TB Gold kraujo tuberkuliozės tyrimas padeda diagnozuoti aktyviąją ir latentinę (slaptąją) tuberkuliozę vaikams ir suaugusiems. Imunologinis tyrimas parodo organizmo ląstelių imuninį atsaką į tuberkuliozės sukėlėjus. Tuberkuliozė kraujo tyrimas – laboratorinio tyrimo metu atliekamas tuberkulino testas ir nustatomas, organizme esančio ir su virusų dauginimusi kovojančio baltymo, gama interferono, kiekis.

Tuberkuliozės testas QuantiFERON-TB Gold (QFT) yra tikslesnis nei Mantu tyrimas ar rentgenoskopija / rentgenografija. Mantu testo jautrumas (mantu mėginys) 65,8 proc., specifiškumas 35,4 proc., QantiFeron-TB Gold (QFT ) tyrimo jautrumas 89-94 proc., specifiškumas 98 proc.

Tyrimą ypač svarbu atlikti mažiesiems, net jei dar nėra pasireiškusių ligos požymių, tačiau yra užsikrėtimo mikobakterijomis tikimybė. Tuberkuliozės tyrimas kaina nurodyta svetainėje. Tuberkuliozės tyrimas vaikams (mantu tyrimas vaikams) yra labai svarbus, kadangi vaiko organizmui bręstant tuberkuliozės bakterijos gali „pabusti iš miego“ ir paplisti tarp bendraamžių.

Tuberkuliozės tyrimas mantu turi būti skubiai atliekamas, jeigu vargina:

 • Kontaktavote su asmeniu, kuriam yra diagnozuota tuberkuliozė;
 • Lankėtės šalyse (Brazilijoje, Indijoje, Kinijoje, Rusijoje, Rumunijoje, Tailande), kuriose yra aukštas sergamumas tuberkulioze;
 • Nusilpęs imunitetas;
 • Užsitęsęs kosulys (trunka 3 savaites ar ilgiau);
 • Karščiavimas ir drebulys;
 • Naktinis prakaitavimas;
 • Nuolatinis skrepliavimas;
 • Svorio netekimas;
 • Atsikosėjimas krauju, gleivėmis;
 • Silpnumas ir nuovargis.

Tuberkuliozė arba džiova – lėtinė, bakterinė infekcija, kurią sukelia Mycobacterium tuberculosis. Bakterija plinta, kai infekuotas asmuo kosti, čiaudėja arba kalba. PSO duomenimis trečdalis pasaulio gyventojų yra infekuoti tuberkuliozės mikobakterijomis, o nuo jos kasmet miršta beveik 2 milijonai žmonių.

Yra skiriamos dvi tuberkuliozės formos:  

 • Latentinė (neaktyvioji) – asmenys neužkrečia kitų, nejaučia jokių simptomų, tačiau organizme esančios mikobakterijos, susilpnėjus imunitetui, gali pereiti į aktyvią formą.
 • Aktyvi – tuberkuliozė pakenkia plaučiams, retesniais atvejais, ligos sukėlėjai per kraują, limfą išplinta į virškinamąjį traktą, šlapimo sistemą, krūtinės ląstą, kaulus ir sąnarius, akis ar odą. Aktyvią tuberkuliozės formą būtina gydyti – 6 ar 9 mėnesius (priklauso nuo amžiaus, bendros sveikatos būklės, galimo atsparumo vaistams ir infekcijos vietos) reguliariai vartoti antibiotikus. Nutraukus gydymo kursą, anksčiau laiko, gali išsivystyti vaistams atsparios tuberkuliozės forma. Negydoma tuberkuliozė gali pasibaigti mirtimi.