Tuberkuliozės kraujo tyrimas ir mantu testas - "Antėja laboratorija"
Kvantiferono tyrimas dėl galimos tuberkuliozės

Kvantiferono tyrimas dėl galimos tuberkuliozės

54.00€
Kvantiferono tyrimas dėl galimos tuberkuliozės

QuantiFERON-TB Gold – tyrimas, atliekamas iš veninio kraujo, kuris padeda diagnozuoti tuberkuliozę ar tuberkuliozės infekciją vaikams ir suaugusiems. Tai tyrimas, parodantis organizmo imuninį atsaką į tuberkuliozės sukėlėjus.

Tyrimas atliekamas tik nuo pirmadienio iki ketvirtadienio.

Standartinis testas tuberkuliozės diagnostikoje yra įodinis tuberkulino mėginys (Mantoux mėginys).  QuantiFERON-TB Gold (QFT) yra jautresnis ir specifiškesnis nei tuberkulino mėginys. Mantoux testo jautrumas yra 65,8 proc., specifiškumas 35,4 proc., tuo tarpu kai QantiFeron-TB Gold (QFT ) tyrimo jautrumas 89-94 proc., specifiškumas 98 proc.

Tuberkuliozės diagnostika yra sudėtinga, todėl rekomenduojama derinti kelis tyrimo metodus ir vertinti rezultatus kompleksiškai. Iš visų tyrimų, skirtų tuberkuliozės diagnostikai QuantiFERON-TB Gold (QFT) yra vienas tiksliausių, tačiau rezultatui gali daryti įtaką kiti veiksniai (imuninės sistemos būklė, trumpas inkubacinis periodas, tai yra laikas nuo užsikrėtimo iki kraujo paėmimo tyrimui). QFT tyrimas yra patikimesnis nei tuberkulino mėginys, jo rezultato neįtakoja ankstyvoje vaikystėje atlikta BCG vakcinacija. Mantoux mėginio rezultatas tiek teigiamas, tiek neigiamas nepatvirtina ir nepaneigia tuberkuliozės diagnozės.

Tyrimą ypač svarbu atlikti vaikams, net jei dar nėra pasireiškusių ligos požymių, tačiau yra užsikrėtimo tuberkuliozes mikobakterijomis tikimybė. Tuberkuliozės tyrimo kaina nurodyta svetainėje.

Mantoux tyrimas dėl tuberkuliozės turi būti skubiai atliekamas, jei:

– kontaktavote su asmeniu, kuriam yra diagnozuota aktyvi tuberkuliozė;

– lankėtės šalyse (Brazilijoje, Indijoje, Kinijoje, Rusijoje, Rumunijoje, Tailande), kuriose yra aukštas sergamumas tuberkulioze;

– yra nusilpęs imunitetas;

– užsitęsęs kosulys (trunkantis 3 savaites ar ilgiau);

– karščiavimas ir drebulys ar užsitęsęs subfebrilitetas (temperatūra 37-37,5 C;

– gausus naktinis prakaitavimas;

– nuolatinis skrepliavimas;

– svorio netekimas;

– asikosėjimas krauju, gleivėmis;

– silpnumas ir nuovargis.

Esant teigiamam tuberkulino mėginio rezultatui, tikslinga atlikti QFT arba, QFT tyrimą atlikti esant tuberkuliozės infekcijos galimybei.

Tuberkuliozė – lėtinė infekcinė liga, kurią sukelia Mycobacterium tuberculosis. Bakterija plinta, kai infekuotas asmuo kosti, čiaudėja, juokiasi ar kalba. PSO duomenimis trečdalis pasaulio gyventojų yra infekuoti tuberkuliozės mikobakterijomis, o nuo jos kasmet miršta beveik 2 milijonai žmonių.

Yra skiriamos dvi tuberkuliozės infekcijos formos:

Latentinė (neaktyvioji) – asmenys neužkrečia kitų, nejaučia jokių simptomų, tačiau organizme esančios mikobakterijos, susilpnėjus imunitetui, gali pereiti į aktyvią formą – į tuberkuliozę kaip ligą

Aktyvi forma – tuberkuliozė kaip liga. Dažniausiai pakenkia plaučius, retesniais atvejais, ligos sukėlėjai plinta krauju, limfa po visą organizmą:į  nervų sistemą, virškinamąjį traktą, šlapimo ar reprodukcinę sistemą, kaulus ir sąnarius, akis ar odą. Aktyvią tuberkuliozės formą būtina gydyti – 6,9 ar net 12 mėnesių priklauso mai nuo ligos formos, bakterijų atsparumo vaistams, paciento  amžiaus, bendros sveikatos būklės. Nutraukus gydymo kursą, anksčiau laiko, gali išsivystyti vaistams atsparios tuberkuliozės forma. Negydoma tuberkuliozė gali pasibaigti mirtimi.