fbpx

Spalinių kiaušinėliai (lipnios plėvelės m.)

6.00 

Spalinių kiaušinėlių tyrimas lipnios plėvelės metodu atliekamas, kai asmeniui įtariama enterobiozė. Permatoma lipni juostelė yra prilipinama prie išangės, po to perkeliama ant objektinio stiklelio ir pro mikroskopą ieškoma kirmėlių ar jų kiaušinėlių.

Sblizingas
Produkto kodas: 1503 Kategorija: Tyrimo ID: 4895

Aprašymas

Spalinių kiaušinėlių tyrimas lipnios plėvelės metodu atliekamas, kai asmeniui įtariama enterobiozė. Enterobiozė arba spalinių infekcija – kirmėlinis susirgimas, kurį sukelia Enterobius vermicularis. Spalinėmis kirmėlėmis užsikrečiama, kai spalinių kiaušinėliai per burną patenka į žarnyną. Lietuvoje enterobioze kasmet užsikrečia apie 2 tūkst. žmonių, dažniausiai vaikai.

Spalinių kiaušinėliai ieškomi, jei žmogus pradeda skųstis neaiškios kilmės alerginiais bėrimais, išangės srities perštėjimu / niežuliu, pilvo skausmais ir sutrikusia žarnyno veikla, padažnėjusiu tuštinimusi ir sumažėjusiu apetitu, nusilpusiu imunitetu ir padažnėjus infekcinėms ligoms. Infekcija nustatoma, kai spalinės pradeda šalintis iš organizmo – dažniausiai jos aptinkamos ant pižamos, apatinių rūbų, matomos aplink išangės odą. Tyrimas atliekamas ryte, neapsiplovus sėdmenų, geriausiai prieš rytinį tuštinimąsi, kadangi kitu atveju yra pašalinama didžioji dalis kiaušinėlių ir tyrimas gali būti klaidingai neigiamas. Permatoma lipni juostelė yra prilipinama prie išangės, po to perkeliama ant objektinio stiklelio ir pro mikroskopą ieškoma kirmėlių ar jų kiaušinėlių.

Jei yra aptinkama kirmėlinė liga, rekomenduoja pasitikrinti visai šeimai. Negydoma liga gali sukelti įvairių komplikacijų – šlapimtakių ar lyties organų uždegimus, alerginius bėrimus, įvairias infekcines ligas, retais atvejais – mažakraujystę ar apendicitą.